Burçin MUTLU

Dil ve Konuşma Terapisti


12 Ekim 1996 yılında doğan Dil ve Konuşma Terapisti Burçin Mutlu, lise eğitimini Adnan Menderes Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Dil eğitimi için 2011 yılında İngiltere’ye giden Mutlu, lisans eğitimini 2014-2018 yılları arasında T.C Biruni Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi boyunca çeşitli kurumlarda staj yaparak deneyim kazanma ilkesini benimsemiş olan Burçin Mutlu, Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji bölümü, Biruni Hastanesi, Avrupa Özel Eğitim, Yurdagül Anaokulu, İstanbul Dil ve Konuşma Merkezi ve Gayem Köprücü Süzer gibi alanında uzman dil ve konuşma terapistlerinin yanında stajlar yapmıştır. Lisans bitirme projesini ‘’Kordektomili hastalarda ses terapisinin etkililiği’’ üzerine yapmıştır.
2018 yılında Prompt Enstitüsü’nün düzenlediği “Prompt’a Giriş: Teknik Eğitimi”ni ve Eteçom eğitimini almıştır. Birçok farklı konuda alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen eğitim ve seminerlere katılmıştır ve halen teorik ve pratik bilgilerini zenginleştirmek için güncel eğitim programlarını takip etmektedir.
2018 yılından itibaren çeşitli vakalara danışmanlık yapmış, okul öncesi, okul çağı ve yetişkin bireylerle terapilerini başarılı bir şekilde yürütmüştür. Hala özel bir rehabilitasyon merkezinde çalışmaya devam eden Dil ve Konuşma Terapisti Burçin Mutlu, ayrıca Beylikdüzü’nde bulunan Luna Psikoloji ve Eğitim Merkezi’nde danışanlarına hizmet vermektedir.

Aldığı Eğitimler

Biruni Üniversitesi – Dil ve Konuşma Terapisi

Medipol Üniversitesi- Prompta Giriş: Teknik Eğitimi

ETEÇOM

TEDİL ve TODİL sertifika programı

Yurt Dışında Aldığı Eğitimler

CS Worthing – Summer School İn England Haziran- Ağustos 2011

Seminer ve Kongreler

2019- X. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi

2017- 9. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi

2016- 8.Uluslararası Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Kongresi

2016-6.Uluslararası ”Cerebral Palsy” ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi

Projeler

Haydi Oyuna Otizm

Kordektomili Hastalarda Ses Terapisinin Etkililği