Bireysel Danışmanlık | beylikduzupsikolojimerkezi.com

Bireylerin kendilerini daha iyi tanımalarına, davranışlarını anlamalarına ve kendilerini geliştirmelerine yardım eden; karşılaştıkları akademik, kişisel ve sosyal problemleri ile baş etme becerilerini kazanmalarını amaçlayan, psikolojik danışman ve birey arasında birebir gerçekleşen ve gizlilik esasına dayalı bir süreçtir. Bireysel psikolojik danışma yardımı almak ne işime yarar?
Herkesin hayatında kişisel, sosyal ya da akademik konularda, objektif bir bakış açısına, dinlenilmeye ve farklı yollar bulmaya ihtiyaç duyduğu dönemler olabilir. Bu dönemlerde, gelişiminizi ilgilendiren konuları ve kişisel sorunlarınızı güvenli bir ortamda, bu alanda profesyonel olan bizlerle konuşabilirsiniz. Bireysel danışmanlıklar haftada 2-3 gün olabilir. Ya da psikologunuz ile beraber danışmanlık sürecinizi beraber karar vererekde danışmanşlığa başlayabilirsiniz. Beylikdüzü Psikoloji Merkezi ’nde bireysel danışmanlıkta genellikle çalışılan konular;
 Depresyon
 Kaygı/ anksiyete bozuklukları (obsesyonlar, fobiler, panik atak)
 Yeme bozuklukları
 Kayıp, yas ve travmalar
 Özgüven eksikliği
 Stresle başa çıkma, öfke kontrolü
 Motivasyon
 Kendini tanıma, kişilik bozuklukları (borderline, narsisizim, şizoid, obsesif kompulsif kişilik bozukluğu) şeklinde sıralanabilir.
Bireysel danışmanlığın amaçları şu şekilde sıralanabilir; danışanın duygusal zorluklarının üstesinden gelmek, davranış ve tutumlarını düzenleyebilmek, sosyal ilişkilerini sağlayabilmek, kendine olan güvenini arrtırmak, sorunlar ile başa çıkma kapasitesini arttırabilmek, ve kendini tanıyabilmek.